“Warszawa da się lubić..” - Volup Summer Cup 2015

 

“Warszawa da się lubić” głoszą słowa starej piosenki. W tym roku mieliśmy kilkukrotnie okazję przekonać się jak bardzo są one prawdziwe. Po lutowym sukcesie w dawnej stolicy Polski, Krakowie, gdzie podczas Glam Cup zajęliśmy pierwsze miejsce na poziomie C, przyszedł czas na zdobycie stolicy obecnej - Warszawy, w której organizowany był Volup Summer Cup. Nasz wyjazd zaowocował wieloma sukcesami, ale zacznijmy od początku.

Tegoroczny śląski desant składał się z dwóch zespołów: na poziomie A i C. Wszyscy zatrzymaliśmy się w niewielkim hostelu w centrum stolicy, gdzie wkrótce dołączyli do nas reprezentanci Wrocławia z zaprzyjaźnionej drużyny Hurragany. Z pozostałymi zawodnikami spotkaliśmy się już następnego dnia podczas rejestracji. Fantastycznie było znów zobaczyć znajome twarze i w miłej atmosferze spędzić wspólnie czas.

Turniej rozpoczął się w sobotę z samego rana. Kiedy wchodziliśmy na boisko wciąż jeszcze mieliśmy w pamięci nasz ostatni złoty i srebrny medal zdobyte w Warszawie w 2013 roku. Skupieni i zdeterminowani by powtórzyć ten sukces stanęliśmy do boju z pozostałymi drużynami. Zagrywka, przyjęcie, wystawa i atak. Blok. Aut. Punkt. Set. Mecz. Te słowa powtarzały się przez wiele następnych godzin najczęściej. Niesieni dopingiem naszych kibiców rozwiewaliśmy nadzieje kolejnych rywali na jakikolwiek sukces, zdobywając ostatecznie złoty medal na poziomie C i czwarte miejsce na poziomie A. Niezwykle ucieszyliśmy się także, gdy nasz kapitan z poziomu C, Artur, został wybrany MVP turnieju!

Volup Summer Cup to nie tylko sukces sportowy, ale i organizacyjny. Na wysokości zadania stanęli wszyscy zaangażowani w jego tworzenie i przeprowadzenie, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

 

Złoty Glam Cup - Kraków 2015

 

Za nami pierwszy turniej siatkarski w tym roku! Wreszcie wróciliśmy z medalami, i to złotymi!

Jednak zacznijmy od początku. Turniej w Krakowie odbył się pomiędzy 29 stycznia a 1 lutego i przywieźliśmy z niego nie tylko medale, ale także cudowne wspomnienia. Gospodarze zorganizowali jak co roku wspaniały turniej, na którym, jak na tradycję przystało, panowała niesamowita atmosfera. Rozgrywki przebiegły bez większych stresów i problemów, a tuż po chwili wytchnienia można było zapomnieć o całym świecie w gorących rytmach szalonej imprezy. Jednak nie wszystko było takie jak zawsze. Rejestracji tym razem nie towarzyszyła już podróż tramwajem po ulicach Krakowa, ale nie można zaprzeczyć, że i tak związana z nią impreza powitalna była rewelacyjna. Na zwieńczenie całego turnieju czekał na nas smakowity brunch oraz zwiedzanie zabytkowego Miasta Królów. Dziękujemy Krakersy za świetny turniej!

A jak rozgrywki zakończyły się dla nas? Reprezentowała nas głównie drużyna na poziomie C i wywalczyła wyczekiwane zwycięstwo! Nie można jednak zapomnieć, że poszczególni zawodnicy z naszej drużyny wspierali inne składy, tym samym zdobywając medale: brązowy na poziomie A oraz złoty i brązowy na poziomie B. Nie spoczywamy oczywiście na laurach i już mocno trenujemy przed kolejnymi starciami!