W listopadzie 2009 roku kilka zakręconych na punkcie siatkówki osób postanowiło zorganizować coś wyjątkowego na Śląsku, a mianowicie Amatorską Drużynę Siatkówki LGBT – Chillli Katowice. Choć początki były trudne, a pierwsze treningi gromadziły zaledwie parę osób, udało się! Z czasem pojawiło się coraz więcej zawodników, a co za tym idzie, drużyna coraz bardziej się rozwijała. Dziś Chillli może się poszczycić już ponad 5 letnim stażem!

Przez te parę lat drużyna zabrała masę doświadczeń, brała udział w różnych turniejach siatkarskich, tych krajowych, jak i zagranicznych, nasz skład również ulegał różnym rotacjom. Jedno się jednak nie zmieniło! Każdy jest mile widziany na naszych treningach, by w miłej atmosferze grać w siatkówkę, bo przecież rąk do bloku, obrony czy ataku nigdy za wiele!

Obecnie nasze treningi odbywają się w piątki i niedziele na jednej z hal sportowych w Katowicach-Szopienicach. Drużyna trenuje na trzech poziomach:

A (zaawansowanym),

B (średnio zaawansowanym) i

C (początkującym).

Nadal bierzemy czynny udział w turniejach siatkarskich LGBT w Polsce i za granicą, a zawodnicy z poziomów A oraz B startują poza tym w amatorskiej lidze na terenie Śląska.

Siatkówka to jednak nie jedyny obszar naszych zainteresowań! Poza treningami siatkarskimi niektórzy z nas są pasjonatami tenisa i biorą udział w różnych turniejach tenisowych, a cała drużyna organizuje jedyny w Polsce turniej tenisowy LGBT - Chillli Tennis Open. Przed nami kolejna edycja tego turnieju, na który już gorąco zapraszamy!

Znalazły się też u nas osoby, których pasją jest taniec, a w szczególności taniec towarzyski. Chcielibyśmy, aby rozwinęła się u nas grupa equality dance, czyli taka forma tańca towarzyskiego, w której panowie proszą do tańca panów, a panie tańczą z paniami. Zrobiliśmy już pierwsze kroki w tym kierunku, a nasi reprezentanci

 pojawią się w maju na międzynarodowym turnieju Berlin Open 2015. Liczymy, że znajdziemy więcej tancerzy i tancerek zainteresowanych właśnie tą formą tańca!

Aby pogodzić wszystkie nasze pasje, zyskać dodatkowe fundusze i nadal się rozwijać, planujemy również w tym roku stworzyć stowarzyszenie Klub Sportowy Chillli. Zebrała się wystarczająca liczba osób, zarząd wybrany, dokumentacja już prawie zebrana, więc mamy nadzieję, że już za niedługo będziemy mogli podzielić się miłą informacją, że wszystko się udało… Trzymajcie kciuki!