Znaczenie z łac. Integrare „scalić”… ale przecież nie chodzi o to, żeby przeprowadzać wykład socjologiczno-psychologiczny w temacie, tłumacząc na czym polega i czym w ogóle jest. Każdemu z nas na myśl o integracji przychodzą różne skojarzenia - lub lepiej wspomnienia – byle pozytywne, w końcu nie każdy musi dobrze to kojarzyć. Chillli integruje się sportowo, o to nam głównie chodzi. Znane nam są parkiety swoje, jak i zaprzyjaźnionych drużyn, te polskie, jak i zagraniczne, ale o tym można poczytać w odrębnych zakładkach, do zajrzenia i przeczytania których gorąco polecam.

 

Chillli to grupa fantastycznych ludzi, która poza integracją na wszelkiego rodzaju parkietach integruje się również poza nimi. I jak to teraz rozumieć? Ku rozczarowaniu pewnej grupy nie chodzi o integrację pod prysznicami, nie, nie, nie! Po treningach chętnie wychodzimy na tzw. miasto, w mniejszym lub większym gronie, do naszej ulubionej kawiarni lub innego „nowego” lub domówkowego miejsca. Robimy to, bo lubimy - lubimy siebie, lubimy spędzać wspólnie czas i nigdy nam dość.

 

Przez cały rok ciężko pracujemy: to na treningach przygotowując formę i szlifując technikę do rozgrywek, to przygotowując turniej tenisowy, który wymaga dużo zaangażowania i ciężkiej pracy – w końcu Chillli jest organizatorem jedynego w Polsce międzynarodowego turnieju tenisowego LGBT, ale to już wiecie (przyp. osobna zakładka – zachęcam do poczytania o naszym „dziecku” z którego jesteśmy dumni). Notabene organizacja turnieju jest również swego rodzaju wspaniałym „narzędziem” integracyjnym. Nawet jeśli pojawiąją się spory, niezgodności – bo i to się zdarza - to zawsze uczy nas to wspólnego działania, rozwiązywania problemów i koniec końców scalenia wszystkiego w całość. Ale do rzeczy… Ta ciężka praca powoduje, że przynajmniej raz do roku spinamy poślady i organizujemy sobie wspólny weekendowy wypad w góry. Byliśmy już w Brennej, kilkukrotnie w Ustroniu, a ostatnio odwiedziliśmy Szczyrk. Co tam robimy? Wszystko i nic. Wspólne gotowanie, spędzanie czasu przy grach i zabawach towarzyskich - wśród których króluje Chilllijkowa gra w Mafię - tańce i śpiewy… Tak, alkohol pojawia się jako jeden z „uczestników” wyjazdu. W końcu wszystko jest dla ludzi, a jak niektórzy twierdzą: „swoje w życiu trzeba wypić”, a jednym z celów wyjazdu jest pełen relaks i odpoczynek. Do historii z pewnością przejdzie zorganizowanie Starożytnej Olimpiady, podczas której obowiązywały odpowiednio wcześniej przygotowane stroje.  Nie boimy się tematycznych imprez, świetnie się przy nich bawimy. Wracając do Olimpiady, odbyły się podczas jej trwania takie dyscypliny sportowe jak: zapasy, podnoszenie ciężarów, rzut dyskiem i oszczepem, pchnięcie kulą oraz gimnastyka artystyczna. Na czym polegały? To już zostanie w pamięci – lub też nie – uczestników. Powiem tylko, że ubaw po pachy. Może zostanie w przyszłości zorganizowana druga edycja, wtedy się dowiesz. Już Ci zazdroszczę, a teraz pozostaje Wam wyobraźnia. Nie chcę i nie będę wdawał się w dalsze szczegóły, bo w końcu „co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas”.

 

Na koniec zostawiłem wisienkę na torcie, urodzinowym torcie. Lubimy świętować nasze urodziny i jest to jeden z lepszych czynników integracyjnych. Pierwsze, drugie i trzecie urodziny świętowaliśmy z Wami w Klubach. Wyszliśmy do Was, żebyście mogli zobaczyć, że jesteśmy, istniejemy. Może ktoś z Was pamięta taką imprezę, podczas której widział ludzi w strojach sportowych? Niektórzy dzięki temu do dnia dzisiejszego są z nami. Kolejne dwie rocznice świętowaliśmy w wewnętrznym gronie. Urozmaicając świętowanie urodzin wybrane osoby mogą poszczycić się zdobyciem tytułu „najlepszych pośladków” czy „najlepszych nóg”. Oczywiście nie ma urodzin bez tortu! I tu czasami przechodziliśmy samych siebie, bo tort imitujący boisko siatkówki czy piękną piłkę Mikasa musi robić wrażenie i robiło. Chillli w tym roku obchodzić będzie 6 urodziny. Jak będą wyglądały? Gdzie je będziemy świętować? Czy będzie tort? To wszystko w swoim czasie z pewnością będzie się klarowało, a może będziesz w tym roku integrował się wspólnie podczas kolejnych urodzin?

 

I taki bonus na koniec. Wielkimi krokami zbliża się lato i ulubiony sezon Polaków. Tak, sezon grillowy. Mamy na stanie grill i nie boimy się go używać. Niejeden wypad nad jeziorem spędzony, a kolejne przed nami. Nie ma jak integracja przy piwku i karkówce. Już niedługo…