• Gorące podziękowania za wsparcie naszego turnieju dla partnerów Chillli Tennis Open 2018!!!
  • Taniec w parach tej samej płci - Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Zajęcia od października!
  • Nasi partnerzy - Zapraszamy do współpracy !!!
  • Gorąco zapraszamy na Treningi siatkarskie zaczynamy 07.09.2018 !

Chillli Tennis Open 2011

Nadrzędna kategoria: ROOT Opublikowano: piątek, 24, luty 2012

 

 

Drużyna Chillli na arenie sportowej istnieje zaledwie 2 lata, a mimo to ciągle się rozwija i stara się aktywizować sportowo społeczność LGBT. Dotychczas w Polsce organizowane były jedynie turnieje siatkarskie. Śląska drużyna postanowiła jednak wyjść poza kanon i zorganizowała turniej tenisa ziemnego CHILLLI  Tennis Open 2011, który zyskał rangę I Mistrzostw Polski. Tym samym stała się prekursorem promocji tego sportu w Polsce.

Na zawody CHILLLI  Tennis Open 2011 zgłosiło się 19 zawodników z 4 metropolii Polski, w tym Francuz stale mieszkający w Warszawie. Polskę reprezentowali zawodnicy ze stolicy, Krakowa, Wrocławia i ojczystego Śląska.

Rywalizacja odbywała się na 2 poziomach: podstawowym oraz średniozaawansowanym i składała się z dwóch faz rozgrywek: podstawowej i zasadniczej. Jeden z pomysłów organizatorów turnieju okazał się strzałem w dziesiątkę. Każdy z zawodników mógł przypisać sobie imię i nazwisko zawodniczek światowego WTA Tour. Przyniosło to każdemu z występujących niemałą frajdę, gdyż dopiero na piątkowej weryfikacji zawodników mógł poznać swoich rywali, którzy identyfikowali się z daną personą rankingu WTA.

Miejscem rejestracji był jeden z katowickich pubów, mieszczący się na największej imprezowej ulicy tego miasta. Po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z weryfikacją, uczestnicy CTO 2011 mogli cieszyć się panującą atmosferą na ul. Mariackiej.


Dzień rywalizacji sportowej to sobota 06.08.2011. Już na samym początku rozgrywek można było zauważyć, iż rywalizacja była bardzo wyrównana bez wyraźnego wskazania faworytów rozgrywek. Faza grupowa na obu poziomach wyłoniła po 8 kandydatów do zwycięstwa. Mecze QF były meczami bardzo wysokiej wagi, ponieważ dla 4 zawodników danego poziomu oznaczały one pożegnanie się z turniejem. Warto zaznaczyć, że emocje i dramaturgia spotkań udzieliła się również publiczności, która dopingowała swoich faworytów.

W końcu turniej wkroczył w fazę najbardziej wyczekiwaną zarówno przez zawodników jak i kibiców licznie zgromadzonych na trybunach. Swój awans do finałów zawodnicy okupili dużą utratą zdrowia. Niejednokrotnie skurcze mięśni nie pozwalały zawodnikom w pełni wykorzystać swoich umiejętności na korcie. Na całe szczęście Naczelna Sędzina trzymała rękę na pulsie i ratowała zawodników podwójną dawką magnezu.

Po jakże wyczerpującym turnieju przyszedł czas na świętowanie. Zawodnicy mimo wielkiego zmęczenia pojawili się na wieczornej imprezie, po to by wspólnie zdobywać miejscowe parkiety. Na zakończenie tenisowego weekendu z drużyną Chillli, organizatorzy zaplanowali dla wszystkich uczestników wspólny obiad. Dzięki temu stworzyli kolejną okazję do wspomnień z minionego weekendu.

Podczas CHILLLI  Tennis Open 2011 zauważalna była wielka ekscytacja  tym wydarzeniem. Każde takie wydarzenie ma swoją moc, – moc jedności popartej tolerancją. Dziękuję wszystkim, a w szczególności ekipie organizatorów! Dzięki Wam CHILLLI  Tennis Open 2011 wpisał się w historię polskiego sportu LGBT. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję NASZEGO turnieju w roku 2012. Niniejszym ogłaszam, iż I Mistrzostwa Polski LGBT w Tenisie Ziemnym zostały oficjalnie zakończone.

Wyniki finałów:

Poziom C

Finał
Azarenka – Clijsters 6:3 6:3

Walka o 3 miejsce
Pierce - Dementieva 6:2 4:6 12:10

Poziom B+

Finał
Sharapova – Cibulkova 6:3 6:4

Walka o 3 miejsce
Petrova – Li 7:6 6:3

 

Poniżej prezentujemy zwycięzców turnieju:


Poziom B+:

1. Mikołaj (Warszawa)
2. Darek (Śląsk)
3. Michał (Śląsk)

Poziom C:

1. Piotrek (Śląsk)
2. Kamil (Warszawa)
3. Krzysztof (Śląsk)

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Odsłony: 3431